Австралия – страната на чудатите животни

сряда, юни 10, 2009 12:38

В Австралия не се срещат единствено чудати животни има и птици, които не могат да бъдат видяни на никое друго място по света.

Една от тези птици е емуто – птица, която не може да лети. Емуто прилича много на щрауса. То е една от най-големите птици в света, като може да достигне височина до 5 фута. Женското ему снася яйцата, а мъжкият екземпляр ги мъти докъто се излюпят.

За да видите най-голямата птица на Земята не е нужно да се отдалечавате много от дома на емуто. Името и е Казуар (cassowary) и живее в Нова Гвинея и някои части на Австралия. Както своите братовчеди щрауса и емуто, казуара също не може да лети.

Дори рибите в Австралия имат странно поведение. Австралийската ходеща риба използва перките си, за да излиза ивън водата и да ходи по брега. Понякога дори се катери по дърветата, търсейки насекоми за храна.

А ето и няколко снимки на въпросните „странн“ същества.

Можеш оставиш коментар, или да използваш trackback от твоя собствен сайт..

Напиши своето мнение

Ако коментарът ви съдържа повече от 140 символа, NOFOLLOW ще бъде премахнат от вашия линк.

Copyright © 2012 Bench Talks. All rights reserved.